Trener: Saša Mrkić
Formacija: 4-5-1
Kesić Aleksandar
Stamenković Predrag
46'Zamenjen Đorđević Bojan
Kolarević Dušan
84'Žuti Živković Miloš
Cicmil Stefan
66'Zamenjen Lukić Nikola
Jovanović Aleksandar
40'Gol 41'Zamenjen Stojanović Saša
Škuletić Petar
63'Žuti Binić Vladan
41'Zamena Jovanović Milan
46'Zamena Dragićević Ivan
66'Zamena Stefanović Stefan
Izveštaj sa utakmice

Pre početka meča član upravnog odbora Drakče Dimitrijević je uručio poklon domaćinu povodom 90 godina postojanja kluba.

Uvodni taktovi utakmice su pripali Romantičarima, koji su kroz pas igru pokazali da su došli da uzmu sva tri boda sa Čaira.

Već u 5. minutu Mijić šutira sa distance, lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača odbrane Radničkog i umalo završila u mreži golmana domaćih, ali Kesić je uspeo da spase svoj tim od primljenog gola.

Tri minuta kasnije na drugoj strani Škuletić preti udarcem glavom, ali lopta ide pored gola.

Domaći par minuta kasnije ponovo prave akciju, ali Lukač ovom prilikom pravi paradu.

U 12. minutu novo uzbudjenje pred golom domaćih. Opet Mijić šutira, Kesić ponovo brani. U nastavku akcije Adžić koji je poznat po prekidima je imao šansu, ali ostala je neverica kako je odlični šotper šutirao pored gola.

U 13. minutu i Škuletić šutira preko gola OFK Beograda.

U 14. minutu Mijić koji je definitivno najopasniji iz redova Romantičara, ponovo stvara sebi šansu, ali opet je Kesić poslednja prepreka pred golom domaćih.

OFK Beograd napada iz svih oružja. U šansi se našao i mladi Golubović. Najpre je oduzeo loptu na našoj polovini, zatim sjajno izneo nekih 30 metara i uspeo da stvori sebi priliku za šut, ali rezultat je i posle 17 minuta nepromenjen.

Ivanović je sjajno delio lopte sa sredine terena, ali je dosta lopti i oduzeo, kao i Vasiljević i Gašić u odbrani, te Radnički je bio u podređenom položaju prvih pola sata.

U 28. minut opet je Mijić na sceni. Njegov udarac je išao ka rašljama gola domaćih, ali je Kesić opet bio uspešan.

U 30. minutu, opasan napad su izveli domaći, ali je i Lukač na svom mestu.

Minut kasnije stopostotna šansa za OFK Beograd. Prekid je izveo Pavlovski, nalik akciji iz koje je postignut pogodak Novopazarcima. Gašić je pokušao glavom, Kesić kratko odbija krajnim naporom, lopta dolazi do Jovanovića, koji iz neposredne blizine šutira u golmana domaćih.

U 36. minutu akcija iz udžbenika. Mijić je izveo slobodan udarac, uključio je Pavlovskog, koji proigrava Grbića, ali opet gola nema.

Kazna je usledila u 39. minutu. Napad je išao po desnoj strani Radničkog, nakon centaršuta u petercu se najbolje snalazi Stojanović i domaći postižu gol na prepunom Čairu pred blizu 10.000 gledalaca.

Šansu u prvom delu je još jedanput imao Adžić, ali je ovaj put šutirao preko gola Kesića.

Drugo poluvreme je takodje bilo za fudbalske sladokusce.

Jovanović je rešio da postigne gol što je pre moguće tako da preti već u 47. minutu, ali Kesić je raspoložen. OFK Beograd pojačava ritam do 53. minuta. Jovanović se ponovo nalazi u šansi i pokazuje da se trud uvek isplati. Na pas Nikolića uspeo je da sprovede loptu u mrežu i donese rezultatski egal na Čairu.

Terenska dominacija OFK Beograda je bila sve prisutnija.  U 55. minutu mnogi su sa zapadne strane videli loptu u mreži kada je sa 30 metara šutirao Golubović, ali je za malo prošla pored gola.

Dva minuta kasnije Ivanović i Jovanović stvaraju šansu za Romantičare, ali vodjstva nema.

U 62. i 63. minutu odbranu domaćih opseda i Grbić, ali ni ovaj put nema promene rezultata.

U 79. minutu vihorni Grbić stvara šansu za Jovanovića, ali nakon šuta lopta završava u golmana Kesića.

Grbić se razigrao pred kraj meča, osetivši da gol visi u vazduhu. Domaći su primorani da loptu izbacuju što dalje od svog gola, a OFK Beograd steže obruč sve jače.

U 81. minutu ponovo je štoper Adžić u prilici za gol, a samo minut kasnije sudija Mažić opravdano svira penal za OFK Beograd nakon prekršaja nad Batiohom, nakon duplog pasa sa Ivicom Jovanovićem. Sigurni izvodjač je Nikolić i OFK Beograd vodi 2:1.

Do kraj meča OFK Begrad je uspeo da sačuva pšrednost, pa i da stvori šansu i preko Pavlovića i da zasluženo donese sva tri boda na Omladinski stadion.

Mediji su saglasni u oceni da dugo na Čairu nije bila jedna tako dobra ekipa, kao što se ovaj put predstavio tim OFK Beograda. Četa Zorana Milinkovića je bila dominantna svih devedeset minuta i zasluženo slavila na kraju i tom pobedom pokvarila donekle slavlje domaćima povodom 90 godina postojanja kluba.

"Sjajan ambijent koji je podsetio na stara dobra vremena. Imali smo daržajnu utakmicu sa puno preokreta, šansi i sa tri postignuta gola. Ovo je jedna od najboljih igara OFK Beograda, ako ne ove sezone, sigurno ovog proleća. Domaćima čestitamo na jubileju, a svojim igračima na osvojenoj pobedi. Nikada nije lako igrati u Nišu i teško će ovde ekipe osvajati bodove." - istakao je Zoran Milinković na konferenciji za medije.