Nemanja Andrić 83'Zamena
Nikola Stoiljković 87'Zamena
Luka Milivojević 88'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Na stadionu se, po lepom vremenu, okupilo do 600 gledalaca, mahom onih koji pesmom podržavaju svoj klub tokom cele utakmice, smešteni na tribinama iza golova.

Trener Đurđević je imao sve igrače na raspolaganju, osim povređenog štopera Nikolića, čije je mesto zauzeo Mijatović, a i ovog puta je nastupio sa samo jednim centarforom - Milićem.

Prvi su zapretili gosti preko, našeg nesuđenog polačanja iz letnjeg prelaznog roka 2009. godine, Predraga Luke, no naša mreža je ostala mirna.

Kao što smo ranije napisali, našu jedinu šansu, imali smo u 15. minutu preko Milića. Posle kornera, koji je, po običaju, odlično izveo Trivunović, ona dolazi tačno na glavu Miliću, koji puca ka golu sa nekih 6-7 metara, no gostujući golman Borjan uspeva da odbije loptu i sačuva svoju mrežu. U nastavku akcije Krstić pokušava sa distance, ali čuvar mreže Građevinara neutrališe njegov udarac.

Pored ova dva pokušaja beležimo i udarac glavom, bivšeg igrača Rada - Radivojevića, no on dosta slabo šutira sa 6-7 metara, tačno u gostujućeg golmana.

Posle toga, igrači Rada polako preuzimaju sve konce igre u svoje ruke. Odlično zatvaraju sve prilaze svom golu i organizuju opasne napade. Naš tim ima blagu inicijativu, no sve to deluje dosta jalovo i ništa konkretno nije urađeno.

1

U 32. minutu, pojačanje Rada iz Partizana - Bane Jovanović, upućuje odličan udarac iz slobodnog udarca, sa preko 20 metara, no lopta za malo odlazi pored našeg gola.

U poslednjih pet minuta prvog perioda igre, beležimo dva pokušaja gostiju. Prvo Stanojević sebi pravi izglednu poziciju, šutira ka golu Šaranova, no lopta odlazi tik pored naše stative. Pred sam zvižduk za kraj prvog poluvremena, Leković pokušava sa 30-ak metara, ali lopta odlazi preko gola, a sudija Gogić iz Novog sada, prvi deo igre produžava za tek nekoliko sekundi i daje znak za odlazak na odmor.

Iako ništa nije štimalo u našim redovima, trener Đurđević se ipak odlučio da i dalje da poverenje startnoj postavi, te nije bilo izmena.

Već posle samo osam minuta igre u nastavku utakmice, Građevinari dolaze do zasluženog vođstva! Aleksandar Todorovski, bek Rada, koji je uvek kada igramo protiv ekipe sa Banjice, posebno opasan po našu odbranu, prodire po desnoj strani, upućuje odličnu loptu ka Luki, a ovaj, znalački, sa nekih 12 metara šalje, parabolom, loptu u našu mrežu!
53. minut, Predrag Luka - 0-1!

Samo tri minuta kasnije, igrači Rada sa samo nekoliko pasova, uspevaju da uposle Jovančića, koji je mnogo brži od Mijatovića, izlazi u prazan prostor i izbija u duel - oči u oči sa našim golmanom, ali je Šaranov odlično intervenisao. U nastavku akcije i Marko Stanojević je pokušao iskosa sa desne strane, ali Rodić odlično interveniše i odbija loptu u aut.

U 60. minutu, peh za naš tim, jer se mladi levi bek Rodić povredio, a to je značilo da će se formacija izmešati! U igru je ubačen desni bek Petković, a Rodićevo mesto je zauzeo Planić, inače dešnjak, te mu je u nastavku igre bilo veoma teško da odgovori na zadatke pozicije koja je za njega neprirodna.

2

Đurđević u igru ubacuje i Injca, te Žeravicu, ali oni se uklapaju u sivilo i nemaštovitost naše ekipe! Zaista retko ko zaslužuje da dobije prelaznu ocenu i takvom igrom se svakako ne dolazi do bodova.

Gostujući trener Nikolić je napravio odličnu taktiku, dobro povezao svoje redove i zatvorio sve puteve ka golu Borjana, te opasno pretio našoj odbrani i igrači Rada su itekako zaslužili tri boda na Karaburmi.

Do kraja utakmice beležimo loše centaršuteve mladog Petkovića i pokušaj Trivunovića iz slobodnog udarca posle koga je dosuđen korner udarac za naš tim.