Damjanović Jovan 76'Gol
Spirovski Stefan 46'Zamena
Ignjatović Aleksandar 72'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Pobedili su plavo beli u 22. kolu goste iz Čačka i ponovo se vratili na pravi kolosek.

Ponovo je neko režirao dramu na Omladinskom stadionu. Posle dominacije u prvom delu naših momaka i vođstva od 1:0, Čačani su uspeli da se konsoliduju u drugom delu, da bi nakon izjednačenja OFK Beograd uspeo da postavi stvari na svoje mesto.

Počelo je odlično po Romantičare, Nemanja Milić centrira sa desne strane, a Batioja posle udarca glavom pogađa golmana gostiju u noge. Par minuta kasnije, Milić ponovo beži odbrani gostiju. Pritisak je naterao Ofkovce da izvedu korner, nakon čega se Planić nije dobro snašao sa pet metara.

U 16 minuti i Marko Milić pokušava glavom na centaršut Planića, a plavokosi bek tri minuta kasnije pokušava i solo akcijom. Čulo se na istoku "Miloše Miloše", kada je u 23 minuti i Žeravica oprobao šut. Gola nije bilo, a gosti su se definitivno okrenuli kontrama i centaršutevima koji su završavali u rukama kapitena Bojana Šaranova.

Agilan je bio u tom periodu Planić i 26 minuti nije uspeo da iskoristi odličan pas Vese Trivunovića. Znali su gosti da priprete i par minuta kasnije na pas Damjanovića, Stojmirović šutira u Šaranova. OFK Beograd znalački čuva loptu, dok gosti i dalje vrebaju prilike iz kontranapada. Nekako je u tim trenutcima nedostajao završni pas reprezentativca Vese Trivunovića.

Pola sata od početka meča, doneli su novu gužvu pred golom gostiju, ali Vesin šut desnom nogom završava pored gola. Na suprotnoj strani Kamberović šutira preko gola, dok Mladenović pokušava iz slobodonog udarca, ali bezuspešno. Izgleda da su se svi dovoljno zagrejali za naredni deo scenarija.

OFK Beograd steže obruč. Opasni centarfor Romantičara Nemanja Milić u pokušava glavom u 38 minuti. Par minuta kasnije Nemanja ponovo beži odbrani gostiju, ali stopostotna šansa se pretvorila u korner. Minut kasnije OFK Beograd vodi 1:0. Pokušao je Dača Nikolić, pokušao je i Vesa Trivunović, u trenutcima šuterskog dela i Milić je uspeo iz drugog puta da se upiše u listu strelaca. Radost za navijače pred sam kraj prvog dela OFK Beograd je poveo. Medjutim i Batioja je stavio na muke goste u poslednjoj minuti.

Početak drugog dela je doneo totalan obrt. Očekivalo se da gosti napadnu, ali ne toliko da OFK Beograd prvi udarac zabeleži tek u 70 minuti. Stojmirović se očigledno razigrao i pravi nam pometnju po desnoj strani. Do 50 minute opasni vezni igrač Čačana tri puta prolazi pored našeg beka.

Čačani uključuju u napda i konstantne centaršuteve. Nakon oštrih naleta i Krasić pogađa stativu. Pola sata pre kraja meča Brkić menja Jelića, ispostaviće se odličan potez Dejana Đurđevića. Čačani nisu obraćali pažnju na novu taktiku OFK Beograda, te napadaju i dalje. Kamberović pokušava sa distance, ali lopta ide preko gola.

Nisu imali rešenja Romantičari za nalete gostiju. Iz daljine pokušava Planić, ali lopta završava pored gola. Igrao se 75 minut kada je Stojmirović ponovo pobegao po desnoj strani, Damjanović je odlično ispratio i Borac je izjednačio. Izgleda da je to bio podstrek igračima u plavo-belom da nastave da igraju kao u prvom delu.

Čulo se sa tribina "Ajmo Plavo - beli", kada su naši momci dobli krila. Filipović koji je u medjuvremenu ušao počeo je da pravi pometnju u redovima gostiju. Deset minuta pre kraja Vesa pokušava iz slobodnog udarca i nagoveštava konkretniju igru našeg tima.

Minut kasnije, to je i potvrdio Brkić. Sjajan pas ka Filipoviću u prostor, koji beži odbrani Borca, odličan prijem u trku, golman Milojević je primoran da pravi jedanaesterac. Siguran egzekutor je bio Veseljko Trivunović i OFK Beograd vodi 2:1.

Do kraja meča pokušavali su gosti, ali konkretnije šanse nije bilo, osim pokušaja Simića 5 minuta pre kraja meča. Dani Beograda us počeli 16.04., a odličan doprinos su dali i momci u plavo belim dresovima.

privukle i veliki broj novinara. U press sali na našem stadionu gosti na konferenciji pored gostujućeg trenera Slavka Petrovića i domaćeg Dejana Đurđevića, bio je Goran Brkić, igrač čija je lopta kreirala pobedu OFK Beograda.

Gostujući trener razloge neuspeha vidi u svojim redovima: "Čestitam domaćima na pobedi, zasluženo su priveli utakmicu kraju i pored naših napada i naleta. Mi sve što smo uspeli, to je da izjednačimo. Razloge za neuspeh vidim u našim redovima i neke stvari neću tolerisati u narednom perodu." - konkretan je bio trener gostiju Slavko Petrović

Dejan Đurđević je napravio odlične izmene uvođenjem Brkića i Filipovića, koji su šansu još bolje iskoristili: "Borba je bila beskompromisna od samog starta, znali smo da je Borac neugodna ekipa, što se i pokazalo da je tačno. Posle sjajnog prvog poluvremena, loše smo otvorili drugi deo, a Borac je to  znao da kazni. Medjutim, moji momci su se odlično borili i stvarali šanse, što je na kraju i rezultiralo našom pobedom. Brka i Fića su momci koji su već dugo u klubu i odlično se poznaju. Samim tim posle jednog odličnog pasa Brkića, Fića je naterao golmana gostiju da interveniše na nedozvoljen način. Pobeda je sigurno još veća, ako se zna da smo igrali bez nekoliko igrača koji su što povređeni što bolesni. Ipak čestitam igračima na zalaganju i idemo dalje, naredna utakmica nas očekuje već u sredu protiv Spartaka."

Goran Brkić je deset godina u klubu: "Ovo je za mene ostvarenje sna. Igranje u plavo belom dresu za klub koji volim, pobeda, moja asistencija, jednostavno se sve poklopilo. Mislim da je ovo pobeda kolektiva i drugarstva, ja sam u klubu već deset godina i sa većinom momaka se znam dugo, što je možda i razlog naše radosti. Nemam reči da opišem kako se osećam, presrećan sam." - oduševljen je mladi vezista OFK Beograda.