Joksimović Milan
Tanasijević Jovan
Jakšić Marko
Kostić Branimir
37'Žuti Slović Slobodan
28'Gol Isidorović Darko
Dimitrov Srđan
28'Žuti Kodžo Predrag
Bubalo Milan
11'Zamena Novaković Borko
46'Zamena Vučetić Marko
52'Zamena 63'Žuti Davidov Milan
Izveštaj sa utakmice

Petnaest minuta pre kraja meča, kapiten OFK Beograda Bojan Šaranov odbranio je penal i dao krila drugarima da dođu do pobede.

Dominirao je naš tim tokom celog meča. Bio je definitvno bolji rival, ali stanje na terenu i situacije koje su se izdešavale mogle su da preokrenu tok same utakmice.

Dominacija je krenula od samog starta, Jelić na sredini terena, sjajnim dugim loptama polako počinje da širi odbranu Indjije i već u sedmoj minuti mladi reprenzetativac Rodić se nalazi u šansi. Domaći se oslobađaju pritiska, pokušavaju u par navrata, ali Kecojević, te Planić rešavaju mirno situacije pred našim golom.

Jelić u 12. minutu upošljava Simića, koji iskosa sa leve strane pokušava da uposli saigrače, ali je šansa otišla u nepovrat. Svoj šut je oprobao i Žeravica minut kasnije, odličnim volej udarcem, desnom nogom, ali lopta je otišla preko gola.

Stotinak navijača je došlo iz Beograda da bodri plavo bele i to ime je sigurno dalo krila. Minut šesnaesti, odličnu dubinsku loptu koristi Nemanja Milić i iskorišćava nesmotrenost odbrane domaćina i manirom rasnog strelca donosi vođstvo našem timu. 1:0 za OFK Beograd, a Milka pokazuje da polako ulazi u formu.

Rodić je pokušao solo prodorom u 24 minuti, a odmah posle njega Simić centrira, Marković glavom pokušava, ali Poleksić brani. OFK Beograd napada i dalje. Pokušava Žeravica u istoj minuti, zatim Planić, na kraju Marković glavom opet, ali samo pored gola.

U tenucima kada se očekivao drugi gol naših momaka, Indjija u kontri preko Isidorovića izjednačava i domaćini počinju da se raduju. Ipak, primljeni gol nije obeshrabrio plavo bele i do kraja poluvremena u jeku napada Marković opet pokušava glavom, ali gol gostiju je ovaj put spasila prečka. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Uvodni taktovi drugog dela donose šanse Simića, Marković i Jelića, ali šutevi su završavali pored gola. Nikolić, Kecojević su pozatvarali odbranu i pored jedne nesmotrene greške u prvom delu. Kecojević je sjajno zatvorio Isidorovića, a Nikolić odlično dopunjavao.

Minut 62, Marković prolazi po desnoj strani, ali Simić ne koristi njegov pas u šansi na pet metara od gola domaćih. Batioja je zamenio Jelića, a Marković Stevan Rodića, te je mesto pored aut linije zauzeo Nikolić, što će se ispostaviti kao odlična zamisao trenera Đurđevića.

Pokušao je i Vesa Trivunović na asistenciju Žeravice u 68 minuti. Minut kasnije svoj centaršu namešta Dača Nikolić, ali Simke šutira glavom pored gola. Visio je gol domaćih, medjutim, detalj iz 75 minuta menja sve. Stevan Marković u nameri da zaustavi protivničkog igrača se okliznuo, ostaje pitanje da li je zaustavio loptu rukom, ali sudija ipak pokazuje na jedanaesterac. Vučetić uzima zalet, ali Bojan Šaranov u vrhunskom stilu pravi paradu i zakuvava situaciju. Bojanova odbrana je dala krila igračima OFK Beograda da napadnu još više.

U prvom narednom napadu, Danilo Nikolić koji je već namestio centaršut, probija po levoj strani, odlično pronalazi Batiohu, a bivši igrač Indjije donosi neopisivo slavlje našim momcima, a ispostaviće se i konačan rezultat. U medjuvremenu Popović je zamenio Milića, a gosti počinju da napadaju, medjutim, odbrana je bila na visokom nivou, a spremala se i podela radosti sa navijačima.

OFK Beograd je pobedio Indjiju rezultatom 2:1 i doneo tri boda u prestonicu.

"Lepo je kad se pobedi" - počeo je obraćanje novinarima Dejan Đurđević, "Mi smo dali sve od sebe, a igrači su ispunili sve što se od njih traži. Čestitam momcima sigurno, ali ipak moram napomenuti da je utakmica imala nekoliko obrta. Pre svega domaćin je bio primoran da napravi zamene prevremene koje su mu promenile konepciju igre. I pored njihove promene, moj tim je bio dominantniji tokom celog meča.  Stvarali smo šanse, bili smo konkretniji, ali rešavanje pitanja pobednika nam se nije dalo. Trebali smo da rešimo utakmicu mnogo ranije, možda čak i u prvom delu. Desio se nakon svega i penal, koji je mogao da promeni stanje na terenu i rezultat, ali odlični kapiten OFK Beograda Bojan Šaranov još jednom pokazuje svoju veličinu. Definitivno opravdao je sve pozive selektora Petrovića." - apostrofirao je Đurđević