Sastavi timova i formacije
Trener: Milorad Kosanović
Formacija: 4-5-1
ZEČEVIĆ Zlatko
88'Žuti ĐORĐEVIĆ Bojan
20'Žuti ĐOKIĆ Željko
31'Gol KOSTIĆ Miroljub
55'Zamenjen MIJIĆ Miloš
65'Zamenjen KECAP Admir
BRUNO Matos
64'Gol RADIVOJEVIĆ Vladimir
76'Zamenjen JEVTOVIĆ Marko
54'Gol PAVLOVIĆ Predrag
TINTOR Miloš
55'Zamena ARSENIJEVIĆ Filip
65'Zamena JACKSON Borja
76'Zamena RUSMIR Dejan
Izveštaj sa utakmice

Na meču u Novom Pazaru, koji je igran bez prisustva gledalaca, OFK Beograd je doživeo poraz od 3-1. Na taj način su nam se Pazarci revanširali za poraz u prvom delu šampionata, a strelci za domaće su bili Kostić, Pavlović i Radivojević, dok je za Beograd pogodak sa bele tačke postigao Jovanović i u tom trenutku je rezultat bio izjednačen.

Nefudbalsku i otužnu atmosferu, u kojoj su oba tima bila lišena podrške svojih navijača, upotpunile su zastave "na polja koplja" i minut ćutanja koji je održan zbog velike tragedije koja se sinoć desila nakon pogibije sedam osoba posle pada helihoptera. Treba reći da je ekspedicija Plavih dan pred utakmicu imala velikih problema na putu ka Novom Pazaru jer su naleteli na odron kod Bogutovca pa su odlučili da se vrate u Kraljevo gde su prespavali.

OFK Beograd je na ovom meču bio bez povređenih Planića, Paločevića i Andrića, a zbog žutih kartona i bez Savića i Gajića. Treba reći da je loš teren omeo igrače oba tima da razviju neku lepšu igru, mada im se na zalaganju ne može previše zameriti.

U timu Pazaraca nastupilo je četiri naša nekadašnja igrača, golman Zečević, te Mijić, Pavlović i Arsenijević.

U 13. minutu beležimo prvu priliku koju su propustili domaći preko Radivojevića. Uzvraćamo kontranapadom koji nije golom uspeo da kruniše Dražić. Desetak minuta kasnije Beograd opasno preti preko Jovanovića u dva navrata, ali je naš doskorašnji čuvar mreže, Zečević, na pravom mestu i spašava svoj gol.

Predrag Pavlović odlično šutira sa distance, ali naš golman Čupić još jednom pokazuje koliki potencijal ima i odličnom paradom brani svoj gol.

U 33. minutu naš klub prima prvi gol. Miroljub Kostić sa leve strane našeg kaznenog prostora šalje preciznu dijagonalu i pogađa našu mrežu!

Domaći nastavljaju sa pokušajima, a i Čupić sa odbranama kada brani udarac Jevtovića sa distance.

Na odmor se otišlo vođstvom domaćina, ali samo osam minuta kasnije stižemo do izjednačenja. Dosuđen je jedanaesterac za Beograđane, a siguran egzekutor bio je Ivica Jovanović!

Ipak, nakon samo tri minuta igre, Novi Pazar je ponovo u vođstvu! Strelac gola bio je naš bivši igrač, Predrag Pavlović, koji je postigao prelep pogodak posle lukavo izvedenog slobodnog udarca iskosa sa ivice našeg kaznenog prostora!

U 63. minutu postavljen je konačan rezultat! Nakon izgubljene lopte Dražića pored centra igrališta, u brzom kontranapadu Kecap upošljava Arsenijevića čiji šut brani Čupić, ali se lopta odbija do Radivojevića koji loptu rutinski sprovodi u naš gol!

U tim trenucima tempo zbog sve lošijeg terena opada, igra se na sredini terena i vrše se brojne izmene.

Do kraja utakmice sa naše strane viđamo par pokušaja, jednom glavom u padu i drugi put šutem sa strane posle kontranapada i asistencije Jovanovića, ali domaćin rutinski privodi kraju utakmicu, propušta nekoliko šansi, alii slavi pobedu.

U narednom meču dočekujemo čačanski Borac, a potom sledi pauza u prvenstvu zbog reprezentacije koju će naš klub iskoristiti za odigravanje utakmice u Slovačkoj protiv Spartaka iz Trnave.

Nakon utakmice medijima su se obratili treneri Kosanović i Đurđević:

- "Videli smo lepe akcije i kombinacije, ali najvažnija je želja da se korektno igra fudbal i ne udara lopta nasumice. Za nas je utakmica bila teška, ne samo iz razloga što je protivnik odličan, već zbog toga što još od utakmice s Partizanom radimo u nefudbalskom ambijentu. To je ostavilo traga. Nadam se da će posle pobeda nad ovako dobrim timom stvari biti lakše po nas", rekao je Kosanović.

- "Odlična utakmica u sumornom ambijentu, bez publike i po očajnom terenu. Momci su se trudili da to liči na fudbal, u čemu su uspeli. Nedostajala nam je težina i dubina u napadu, ali smo i tako oslabljeni odigrali vrlo korektno. Dotukla nas je kontra domaćina kod vođstva od 2:1. Moraćemo da potražimo bodove na narednim utakmicama", zaključio je Đurđević.