MLADENOVIĆ Bogdan 29'Zamena
SIMIĆ Aleksandar 46'Zamena
MIHAJLOVIĆ Stefan 59'Zamena
Izveštaj sa utakmice
OFK Beograd je od starta napao gradjevinare. Već posle deset minuta redjale su se prilike za Jovanovića, Antića i Zdjelara. Dražić je bio raspoložen, te su mogli samo gosti uz faul da ga zaustave.

Antić je postajao sve opasniji i sve je bio bliži golu, a kada je Antonov šutirao u 20.minutu lopta je nezgodno odskočila i umalo da donese prednost palo belima, ali je gostujući golman uspeo da sprovede loptu do kornera.

Nakon prekida sa strane, stvorila se gužva u kaznenom prostoru gradjevinara, te je jedan odbrambeni igrač igrao rukom. Glavni sudija je opravdano pokazao na belu tačku, a sigurni realizator je bio Ivica Jovanović.

Napadao je OFK Beograd i pored vodjstva, te je samo dva minuta kasnije u završnici bio i vihorni bek Aksentijević koji je dobro šutirao, ali je lopta završila u rukama golmana Radulovića.

Rad uspeva da dodje do daha i organizuje kontra napad u 24.minutu, ali je kapiten Planić na mestu.

U 27.minutu Zdjelar odlično pronalazi Jovanovića, usledila je povratna za Antonova, te centaršut "iz prve", a Antić je uspeo da izmami uzdahe, ali je lopta za malo otišla pored gola.

Rad pokušava po desnoj strani da organizuje napade, ali i Antonov dobro čuva bokove.

U 30.minutu "štikla" Jovanovića stvara višak za Aksentijevića, koji asistira Dražiću, ali i ova je lopta završila u rukama Radulovića.

U 32.minutu Antić ponovo šutira, publika je već videla loptu u golu, ali je golman Rada opet uspešniji.

U 34.minutu Aksentijević je opet u prilici da uputi udarac, ali i ovaj put nema promene rezultata.

U 35.minutu šansa za Rad. Pobegao je Rodić odbrani OFK Beograda, izašao sam pred Čupićem, koji je dobro zatvorio sve uglove i dao priliku Gajiću da otkloni opasnost pred svojim golom.

U 36.minutu Jovanović u dva navrata preti gostima, a sve se završilo šutem pored gola.

Rad je prvi udarac uputio u 38.minutu, Nenadović je pokušao iz daljine.

Drugi deo igre je počeo dinamično. Romantičari su nastavili sa svojom igrom, ali i Rad je postao agilniji. Napali su gosti, ali Planić i Čupić su na visini zadatka.

U 52. minutu kapiten Rada Milošević šutira pored gola.

U 54. minutu dobra prilika za Jovanovića, nakon asistencije Dražića, ali rezultat je i dalje 1:0.

U 60. minutu Zdjelar stvara priliku Antiću nakon šuta, lopta odlazi malo pokraj stative.

U 63. minutu, Aksentijević je nanizao nekoliko igrača i došao do same završnice, bio u prilici da duplira prednost, ali su gosti i ovaj put imali sreće, te je lopta otišla u korner. Nakon kornera, opet uzdasi na tribinama, Planić zamalo kasni da sprovede loptu u mrežu.

Liščević je u medjuvremenu ušao, kao i Paločević, te su Romantičari uspeli da sakriju loptu gostima, koji su bacili sve karte na napad. Mladenović je imao priliku pred sam kraj susreta, ali je šutirao visoko preko gola.

Dejan Djurdjević, šef stručnog štaba OFK Beograda: "Zasluženo smo pobedili. Kontrolisali smo utakmicu velikim delom susreta i šteta je što nismo uspeli da povećamo prednost. Ekipa Rada je pokazala da je visoko kvalitetna i danas je publika uživala u jednom sjajnom susretu."

Milan Milanović, šef struke FK Rad: "Loš start utakmice nas je liši dolaska do nerešenog rezultata, OFK Beograd je više kontrolisao utakmica, a mi smo uspeli da stvorimo par prilika koje nismo uspeli da realizujemo. Već sada se okrećemo narenom susretu."

Miloš Antić je imao par prilika za gol: "Odigrali smo jednu dobru utakmicu i dobro smo kontrolisali meč. Mislim da smo zasluženo pobedili, ali već sada se okrećemo narednom susretu."