MILINKOVIĆ SAVIĆ Vanja
RADOJA Nemanja
24'Gol IVANIĆ Mirko
PEKARIĆ Nino
50'Gol 90'Zamenjen ALIVODIĆ Enver
PUŠKARIĆ Darko
78'Zamenjen VESELINOVIĆ Lazar
10'Gol 86'Zamenjen GAĆINOVIĆ Mijat
NASTIĆ Bojan
POLETANOVIĆ Marko
BABIĆ Srđan
78'Zamena STOJANOVIĆ Jovan
86'Zamena MAKARIĆ Milan
90'Zamena GRGIĆ Luka
Izveštaj sa utakmice

Duel dva stogodišnjaka pripao je domaćem timu. Početak meča je obećavao uzbudjenja, medjutim nije se očekivao rasplet kakav je vidjen nakon devedeset minuta.

Romantičari su imali i prvi korner na utakmici, a i u prvu priliku u koj se nije snašao Ješić, nakon udarca glavom. Pretili su i domaći, ali je Čupić bio na mestu, a i u jednoj situaciji i Savić je dobro reagovao. Ipak u desetom minutu Gaćinović je pobegao odbrani OFK Beograda, izašao sam pred golmana Čupića koji je uspeo da odbrani u prvom naletu šut napadača Vojvodine, ali nakon odbijene lopte najviše sreće u kaznenom prostoru Romantičara opet ima Gaćinović i dovodi domaće u prednost.

U narednih 15 minuta se igralo izmedju dva šesnaesterca, bez pravih uzbudjenja. Jedino je Dražić imao udarac ka golu Vojvodine u 20. minutu, ali je bio neprecizan iz velike udaljenosti.

U 25. minutu Veselinović je prošao po levom boku odbrane OFK Beograda i uputio povratnu loptu na koju je natrčao Ivanić i od tog momenta domaćin vodi sa 2:0.

Od drugog gola, Romantičari su pokušali malo više da stvaraju šanse pred golom Vojvodine. Najpre je Čavrić imao udarac samo dva minuta nakon primljenog gola. U istoj minuti, lepa akcija koja je potekla iz veznog reda nije uspela da promeni rezultat, a ni u 32. minutu nije bilo promene. Čavrić je podsetio na prošlu sezonu, silovito je krenuo ka golu Vojvodine, nisu uspeli da ga zaustave domaći, pokušao nesebično da uposli Ješića, ali ni nakon te situacije rezultat nije bio promenjen.

Vojvodina je u drugom poluvremenu dizala tempo i samo posle pet minuta igre rezultat je bio 3:0. Ovaj put je Alivodić uspeo da pobegne odbrani OFK Beograda i da zatrese mrežu za 3:0.

OFK Beograd je zepretio u 61. minutu. Paločević je dobro šutirao, ali za malo preko gola.

U 64. minutu, Vasilić je bio priseban u kaznenom prostoru Romantičara i uspeo da osujeti napade Vojvodine koji su postajali sve opasniji.

Rasplamsala se igra, te je i sedamnaestogodišnji Janković u 67. minutu stvorio sebi šansu za šut, a minut kasnije, isti igrač koji je uneo dosta živosti u napade OFK Beograda, kreirao priliku i za Čavrića, ali ovaj put odbrana Vojvodine je raščistila gužvu pred svojim golom.

Veselinović je u 70. minutu gledao Čupića oči u oči, ali je golman OFK Beograda izvanredno reagovao.

Do kraja meča, promene rezultata nije bilo, domaćin je slavio na premijeri, a mladi tim OFK Beograda se okreće narednom meču kada na Karaburmu dolazi Spartak iz Subotice.

Dejan Djurdjević: "Čestitao bih domaćinu na pobedi. U 30 minutu meča, utakmica je otišla u izvestan tok. Medjutim, večeras smo videli plejadu mladića i sigurno je da ima dosta lepih stvari, ali pred nama je trnovit put da pretočimo mladost u bisere. Večeras je presudilo iskustvo koje je bilo na strani Vojvodine."

Zoran Marić: "Čestitao bih mojim momcima na pobedi. Utakmica je bila dinamična i obilovala brojnim šansama. OFK Beograd je takodje pokušavao da igra i u pojedinim trenutcima smo im prepuštali inicijativu, dok smo mi vrebali svoje šanse."