Aleksandar radunović
Miloš Reljić
Enver Alivodić
Branislav Milošević
30'Žuti 90'Zamenjen Asmir Kajević
81'Gol 88'Zamenjen Vladimir Krstić
Alksandar Đukić
70'Zamenjen Nikola Ćesarović
Ivan Vukadinović
70'Zamena Nebojša Pejić
88'Zamena Milan Vignjević
90'Zamena Marko Bošković
Izveštaj sa utakmice

Joše jedna utakmica je prošla bez pobede. Ovaj put bodove iz džepa nam je uzela ekipa BSK-a i pored apsolutne dominacije.

Krenulo je oštro od samog starta, OFK Beograd je stavio do znanaj formalno domaćinima u ovom susrteu, šta im je ciilj i da su rešeni da uzmu tri boda.

Krstić, očito raspoložen od samog starta pokušavao je udarcima iz daljine, tako je već u devetoj minuti njegov šut završio pored gola. Milića i dalje neće gol, što je i pokazala akcija iz četrnaestog minuta, posle sjanijnih duplih paseva koje je razmenio sa Radivojevićem, centarfor plavo belih je šutirao preko gola.

U 18. minuti pokušava i Krstić levom nogom, ali golman domaćih brani. Par minuta kasnije nezaustavljivi Petković i Radivojević po desnoj strani prave probleme domaćinu, ali je lopta otišla u korner.

U 22 minuti sjajnu loptu Trivunovića nije uspeo u gol da pretvori Žeravica, njegov šut je odbranio Kovačević. U 26 minuti, proigravanje Radivojevića nije iskoristio ni Milić, koji je izbegao ofsajd zamku, ali se nije snašao kako treba.

Prvu ozbiljniju šansu BSK je imao u 29 minuti, ali njihov napad je osujetio Nikolić, izbacivši loptu iz šesnaesterca glavom u padu. OFK Beograd nastavlja sa napadima i već na trećini utakmice ponovo uspostavlja kontrolu. Debitant u reprenzetaciji Vesa Trivunović pokušava da prože po sredini, ali je očigledno da ga protivnički igrači mogu zaustaviti uz oštre prekršaje. Nakon slobodnog udarca koji je izveo Krstić, lopta je završila u rukama Krstića. Isti igrač je već u 34. minuti mogao da donese radost Romantičarima, ali golman domaćih iz drugog pokušaja hvata loptu.

Vatreni navijači koji su opet bili uz klub nisu videli da se mreža trese ni u 39 minuti kada je posle dodavanja Sinđića Milić ostao sam iskosa, ali je njegov šut opet odbrani Kovačević, nakon kornera Veseljka Trivunovića, glavom je pokušao i Nikolić. Igra na jedan gol u tom trenutku je primoravala ekipu iz Borče da se brani izbacujući loptu što dalje sa svoje polovine, a OFK Beograd nije uspevao nikako da donese radost svojim navijačima.

Drugo poluvreme je bilo za nijansu sadržajnije. Bolje su otvorili utakmicu domaćini, krenuli su oštrije ka golu Šaranova i već na samom startu stvorili odličnu šansu preko Krstića. Pokušao je OFK Beograd po krilima da napadne goste, a Dejan Đurđević je promenio mesta u tom trenutku Žeravici i Radivojeviću.

Odlična pas igra koja krasi OFK Beograd je dovela do stopostotne šanse Krstića u kojoj se našao, ali definitivno može dobiti epitet tragičara, jer je njegov šut levom nogom završio u rukama gomana Kovačevića.

Injac je zamenio odličnog Sinđića, koji je dosta pretrčao, i OFK Beograd je krenuo u ofanzivu, dok je BSK pretio iz kontre. Žeravicu takoće već dugo neće gol, zamenio ga je Simić, a ispostaviće se da je naš trener imao odličan osećaj kod ovog poteza. Domaćini se oslobađaju pritiska i u 65 i 69 minuti pokušavaju da ugroze naš gol, ali odlični Šaranov dobija ovacije. U 70 minuti pokušao je i Đukić, ali Šaranov opet izlazi kao pobednik.

Atake iz petominutnog perioda prekida pas Trivunovića i u 76 minuti na njegov pas Simić postiže gol glavom, OFK Beograd vodi 1:0!!!

U međuvremenu Marković je zamenio Krstića, ali igra naših momaka se nije menjala. Videla se želja da pobede pogotovo što je postignut gol na 15 minuta do kraja meča.

Hladan tuš je usledio u 82 minuti kada je Krstić doneo bod domaćinima, BSK - OFK Beograd 1:1!

Delegat utakmice je bio Šunjevarić Dragan, glavni sudija Bogdanović Darko, a pomagali su mu Čađenović Vladimir i Davidović Petar. Četvrti sudija je bio Marušić Svetislav.

Na konferenciji za medije prisutnima su se obratili Šefovi stručnih štabova Dejan Đurđević, Milenko Kiković i Danilo Nikolić, štoper OFK Beograda.

"Pobeda nam je preko bila potrebna i dalje nam treba" - započeo je Đurđević, "I dalje se dešava isto,dominiramo, mi smo ti koji nosimo igru, stvaramo šanse, ali ne postižemo golove, ispostavilo se da nam je neefikasnost velika boljka iako bih voleo da postižu golove svi igrači, ali po ko zna koji put se pokazalo da teško dajemo golove, a lako ih primamo", "loš je osećaj posle ovakve utakmice, ostaju nam još dva kola do kraja, i da u narednom periodu u prelaznom roku dovedemo prava pojačanja kako bismo postali opasniji". - jasan je Dejan Đurđević

"Znali smo da je OFL Beograd pod imperativom pobede, utakmica je bila otvorena i sa dosta šansi na obe strane, takože smo znali da OFK beograd ne daje često golove u prvom poluvrmenu iako je bio bliži po šansama da se raduje u tom trenutku, ipak mi smo uzeli još jedan bod koji nas vodi ka cilju, a to je opstanku u ligi." - dodao je Milenko Kiković

Danilo Nikolić vidno tužan, vratio se u ekipu posle duže pauze, ali nije uspeo da se raduje na kraju : "Znali smo da će BSK da napada iz kontre, mi smo napadali, ali nedostajao nam je gol, šta da se radi okrećemo se dalje i pred nama je sledeća važna utakmica sa Javorom kod kuće "