Lukić Nikola 46'Zamena
Jovanović Milan 46'Zamena
Bajevski Aleksandar 46'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Krenuo je OFK Beograd od početka utakmice sa namerom da sva tri boda ostanu na Omladinskom stadionu. Već u 3. i 5. minutu svoje šuteve su oprobali Trivunović i Nikolić, a kada je svoj šut u sedmom minutu oprobao Bogavac, OFK Beograd je već vodio 1:0. Prethodno je napadaču Romantičara asistirao Adžić.

Milić je imao šansu u 14 minutu da duplira prednost, ali je golman Perić bio uspešniji. Rodić i Bogavac su odlično saradjivali po levoj strani i polako osvajali taj deo terena i približavali su se golu. Upravo Bogavac je u 28 minutu promenio stanje na semaforu. Grešku odbrane gostiju koristi iskusni napadač i uspeva lepim udarcem da lobuje golmana gostiju i OFK Beograd vodi rezultatom 2:0.

Nišlije su prvo poluvreme bile totalno odsečene i bez šansi da zaprete Lukaču. Rodić je uspevao po levoj strani da probija celo poluvreme, a polako se golu približavao i Petković po desnoj. Iz akcije reprezentativnog beka stvorila se prilika za Pavlovića, kojeg je danas bilo na svakom delu terena. Uspeo je Pavlović odlično da šutira u 44 minutu, ali je golman gostiju krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Korner je ipak doneo promenu. Nikolić je centrirao, a asistentu kod prvog gola Adžiću nije bilo teško da zatrese ponovo mrežu Nišlija i OFK Beograd vodi već na poluvremenu 3:0. Obećao je golove Adžić u nastavku sezone i počeo je da ispunjava obećanja.

Kako je počeo drugi deo očekivao se sumrak gostiju. Prvo je u 47 minutu centarfor Milić uspeo da postigne četvri gol za OFK Beograd, da bi u 50 minutu, sjajnim udarcem, danas odlični Pavlović uspeo da savlada još jedanput golmana Radničkog i OFK Beograd je poveo sa 5:0.

Opao je ritam igre do 67 minuta dok gostri nisu uspeli da smanje rezultat. Najpre nakon kornera koji su izveli Lukač nesmotreno reaguje. Jovanović se najbolje snalazi u 5 metara i postiže gol za goste.

Rezultat se nije menjao, iako su u izglednim prilikama bili Vasiljević, Bogavac i Nikolić, a možda pravu priliku za šesti gol su imali Brkić, Pavlović i Milić, ali su prekombinovali u kaznenom prostoru gostiju.

OFK Beograd - Radnički 5:1

Šef stručnog štaba domaćih Zoran Milinković je sigurno zadovoljan rezultatom : "Najpre bih čestitao kolegi na dosadašnim rezultatima. Predvideli smo jednu tešku utakmicu, jer je Radnički jedno prijatno iznenađenje ove godine, vidi se da postoji ruka trenera, to je jedna ekipa koja hoće da igra. Pobeda nam mnogo znači, ali nismo očekivali ovako ubedljivu. Igrači Ofk Beograda su bili pod pritiskom pobede i jednostavno mi prostor za manevar nemamo. Bili smo veoma koncentrisani i agresivni svih devedeset minuta i kao plod takve igre, pre svega želje i volje usledila je pobeda. Čestitam igračima na pobedi mojim momcima, zahvalio bih se navijačima na podršci i naravno Radničkom poželeo mnogo uspeha u nastavku prvenstva."

Šef stručnog štaba gostiju Aleksandar Ilić se nije nadao ovakvom rezultatu na Karaburmi: "Sigurno je nešto što nismo očekivali, sa obzirom da su nam rezultati u prethodnom periodu bili sasvim drugačiji i da smo pružali drugačije partije. Podbacili smo u svim aspektima igre, i primili golove definitivno nakon naših  grešaka. Pred nama postoji veoma težak period gde imamo ozbiljne mečeve, dolazi nam Partizan i posle ovakvog poraza predstoji nam ozbiljan rad, kako psihički tako i fizički."