Stevanović Miroslav 46'Zamena
Smiljanić Goran 46'Zamena
Katai Aleksandar 67'Zamena
Izveštaj sa utakmice

Stara dobra Karaburma privukla je posetioce na Karaburmu da uživaju u lepom meču. OFK Beograd je savladao starog rivala minimalnim rezultatom.

Krenuo je OFK Beograd disciplinovano, kako su i najvaljivali svi u stručnom štabu, zajedno sa igračima od samopg starta utakmice.

Stav sa kojim su ušli u igru momci u plavo belim dresovima, se isplatio već na startu. Nakon sjajnog solo prodora Batiohe, koji je oboren pred kaznenim prostorom gostiju, sudija je dosudio slobodan udarac. Mijić je kratko ostavio loptu Nikoliću, a bombarder OFK Beograda je pogodio stativu. Igrao se 7 minut kada je OFK Beograd mogao da povede, ali je stavio do znanja ekipi iz Novog Sada da nema šta da traži na Karaburmi.

Sedam minuta se čekalo na novo uzbudjenje. Raspoloženi Nikolić je izneo loptu po sredini, nije uspeo da ga zadrži niti Apia niti Moreira, prosledio je loptu do Mijića, koji izvrsnim centaršutem pronalazi Aleksića. Mladi napadač OFK Beograda ne uspeva iz trka da zatrese mrežu. Minut kasnije akciju prave i Purović i Batioha, ali lopta odlazi u korner.

Opasna je bila Vojvodina, pre svega iz kontranapada. Abubakar je u 18 minutu prošao po desnoj strani OFK Beograda, ostavio povratnu Bojoviću, ali Lukač brani udarac napadača gostiju. Par minuta kasnije opet uzbudjenje pred kaznenim prostorom Vojvodine. Aleksić je bio u lepom solo prodoru, ali Milović ga je zaustavio.

Opao je ritam utakmice narednih desetak minuta, te se do naredne interesantne situacije čekalo do 30-og minuta. Kolarević je uputio jednu dubinsku loptu u šesnaesterac Vojvodine, a Aleksić je bio zamalo neprecizan.

Na drugoj starni Pavlović odlično centrira, Abubakar pokušava glavom da ugrozi Lukača, ali golman OFK Beograda je na visini zadatka. Igrao se 31 minut. Par minuta kasnije, Abubakar koji je definitivno najopasniji u redovima gostiju ponovo pokušava, ovaj put sa distance da ugrozi gol OFK Beograda, ali Lukač opet brani.

Aleksić u 37 minutu nije imao sreće da se raduje. U dva navrata je bio u odličnoj poziciji da uposli svoje saigrače, ali odbrana Vojvodine je osujetila opasne napade Romantičara. OFK Beograd nastavlja sa pritiskom i uskoro u prilici za gol se našao i Purović. Njegov šut sa 30 metara je završio pored gola.

U drugom delu Smiljanić je ušao umesto Trajkovića, a Stevanović umesto Mitoševića.

Prvu priliku imao je Aleksić u 46 minutu u nastavku utakmice, ali njegov šut iskosa je odbranio Supić. Ipak nesmotrenost istog igrača je stvorila prvu šansu u drugom delu za goste. Abubakar se našao u prilici da uputi udarac u 48 minutu, ali je lopta prošla srećom pored gola.

U 50 minutu dvostruka izmena u OFK Beogradu. Kolarevića je zamenio Sindjić, a Osmanagić je ušao u igru umesto Mijića. Aleksić je nezaustavljiv za Pavlovića koji mora da ga nepropisno zaustavi i da  natera sudiju da mu pokaže žuti karton.

U 60 minutu je i Osmanagić oprobao svoj udarac, ali lopta je otišla pored gola. Vojvodina je konkretnija u drugom delu, te pokušava preko bokova da napadne OFK Beograd, ali Vasiljević i Gašić su na mestu.

Šanse koje je stvorio, OFK Beograd krunisao je u 63 minutu. Purović je na sebe vezao dva igrača, lopta se odbila do Osmanagića, koji prvo iz voleja, a zatim nakon odbitka uspeva da savlada Supića.

OFK Beograd - Vojvodina 1:0

U 64 minutu Marković menja Rodića, a par minuta kasnije Katai menja Bojovića.

U 71 minutu, Marković dobija žuti karton u ekipi Romantičara. Vojvodina pokušava iz prekida, ali Gašić sve stiže.

Vojvodina blago napada, a OFK Beograd se pametno brani bez prave prilike za gol. Ipak zaledili su se uzdasi u 78 minutu kada je Katai prošao po desnoj strani, ali je odbrana beogradskog stogodišnjaka bila na mestu. Purović u kontri pokušava da težište igre prebaci na polovinu Vojvodine, ali biva fauliran.

Igrala je Vojvodina na polovini OFK Beograda, ali sve što je od akcija išlo po strani, odbrana OFK Beograda na čelu sa Gašićem, Vasiljevićem i Markovićem je uspela da osujeti. Medjutim i napad sa Purovićem je uspevao da poremeti organizaciju Vojvodine.

Poslednju priliku za Vojvodinu je imao Abubakar, ali je njegov šut završio daleko na severnoj tribini Omladinskog stadiona.

Dejan Vukićević nije sigurno bio zadovoljan rezultatom na kraju meča: "Odigrali smo za pet dana tri utakmice, što je definitivno ostavilo traga. Nije opravdanje za slab rezultat, ali sigurno da nema opravdanje za slabiju igru. Čestitke OFK Beogradu, na odlično prikazanoj partiji."

Branko Babić je sa osmehom odgovarao na pitanja novinara: "Zahvalio bi se kolegi na čestitkama. Odigrali smo jednu dobru partiju u kojoj je svaki pojedinac ispoštovao dogovor iz svlačionice, pobeda je kruna toga. Vidite i sami raspored kakav nam je bio, te je pobeda protiv Vojvodine došla u pravom trenutku. Naglasio bi odličan povratak Amera Osmanagića koji je dobro trenirao prethodne nedelje i nametnuo se za dres OFK Beograda, sama potvrda toga je i gol koji je postigao danas."

Narednu utakmicu OFK Beograd igra u Subotici protiv Spartak Zlatibor vode 31.03. u 15:00.