Oguegbu Emeka Hypolite 66'Zamena
Dragović Goran 79'Zamena
Onyilo Ifeanyi 89'Zamena
Izveštaj sa utakmice

OFK Beograd je i posle današnje utakmice produšio niz bez pobede. Tri boda sa Omladinskog stadiona ovaj put je odneo Javor, ekipa koja je eviodentno došla da se brani, znajući šta hoće, uspela da ispuni svoj cilj i da put Ivanjice krene raspoložena.

Po prohladnom vremenu, promrzlim navijačima i TV kamerama, igrači OFK Beograda nisu uspeli da nametnu svoju igru koja ih je krasila do ove utakmice.

Želja verujemo da je postojala, ali konačan cilj nije ispunjen.

U petoj minuti na pas Veseljka Trivunovića, Milić je uspeo da izbegne dva oštrija starta, ali je pre svega sebi dao malo jači pas i brži od njega je bio golman gostiju Kahriman. Na suprotnoj strani našoj odbrani beži Odita, ali na njegov pas ne snalazi se Panić i Šaranov brani njegov šut iz neposredne blizine.

Milić je pokušavao da pobegne odbrambenim igračima Javora, ali nije uspevao da prihvati paseve Veseljka Trivunovića iz sredine, nekako su u tim trenutcima odbrambeni igrači Javora uspevali da otklone opasnost pred svojim golom.

Takođe su gosti uspeli i da nametnu svoj ritam, te su sredinom prvog poluvremena konstantno igrali ispred kaznenog prostora našeg tima. Čak je u tom periodu i Stanisavljavić uspeo da ugrozi Šaranova, ali je golman OFK beograda opet bio na visini zadatka.

Malo su se trgli naši momci, te je na pas Siđića glavom, pokušao Simić iz voleja. Par minuta kasnije Krstić je odlično šutirao iz daljine, Kahriman kratko odbija loptu, a iz drugog pokušaja ne uspeva MIlić. Na drugoj strani se stvorila gužva pred našim golom, ali Šaranov na samoj liniji sprečava pogotak gostiju.

Ipak, nije uspeo da spreči u 26 minuti. Po našoj levoj strani gosti su uspeli da stvore akciju i nakon centaršuta i prave opsade našeg gola u kojem su gosti pogodili i stativu na odbijenu loptu natrčao je Stojaković i doneo vođstvo gostima od 1:0.

Do kraja poluvremena, jedino još vredno pomena je bila šansa u 34. minuti. Milić jke ukrao loptu protivničkim štoperima, uspeo da vrati povratnu do Krstića, ali čist pogodak je sprečio Djokić.

Na samom početku drugog poluvremena, gosti ostaju sa desetoricom, Momčilović je dobio direktan crveni karton zbog starta nad Planićem, te mu je sudija pokazao put u svlačionicu. Želja je postojala u tom trenutku, čini se i veća, pogotovo što je OFK Beograd bio brojčano nadbrojniji, međutim napadi su bili jalovi i završavali se na samom šesnaestercu. Šutevi koju su imali Krstić, Milić i Žeravica su završavali ili preko gola ili u rukama golmana gostiju.

Radivojević je uspeo da napravi pometnju u par navrata po desnoj strani svojom sveđinom, sobzirom da je ušao sa klupe, kao i Aleksić i Žeravica, ali napadi Romantičara su bili osujećeni. Detalj koji je možda bio vredan pažnje je igranje rukom jednog od odbrambenih igrača Javora,posle centaršuta Radivojevića, ali je sve ostalo na rezultatu iz prvog dela igre.

Kao i pred svaku konferenciju za medije, uodnu reč i komentar na samu utakmicu, prvi je imao šef stručnog štaba gostiju Zoran Njeguš: "Cele nedelje smo se pripremali za meč sa OFK Beogradom, znali smo da sve lopte idu preko Veseljka Trivunovića i da je neophodno da njega zaustavimo kako bismo bili bliže cilju. Uspeli smo da nametnemo svoju igru na trenutke u prvom poluvremenu, ali Šaranov se razbranio i nije nam dozvolio da se radujemo, kasnije nas je OFK Beograd sasekao i gol je visio u vazduhu, ipak osvojili smo ogromna tri boda i mirnije se vraćamo u Ivanjicu."

Dejan Đurđević, vidno neraspoloženiji, što je i jasnije: "Svaka čast ekipi Javora, uspela je da se odbrani što joj je i bio cilj, nama ništa nije polazilo za nogom, evidentno je da smo u krizi, ali nas očekuje još jedno kolo pre zimske pauze i vreme je da nešto menjamo". Osvrnuo se i delioce pravde naš strateg, posle novinarskih pitanja: "moj stav se dobro zna, nikada nisam komentarisao suđenje, pa ne bih ni sada, oni su tu da rade svoj posao."

Ispraćen ovacijama navijača, verovatno najtužniji je bio Bojan Šaranov kapiten OFK Beograda , koji je znao i da zagreje svojim intervencijama dlanove navijača u više navrata: "Emotivno pristupam svemu, tako i ovoj utakmici, rekao sam saigračima, da moraju da dignu glavu i da nastave dalje, žao mi je navijača i očekujem da ovakvih scena neće biti više, i da će emocije biti drugačije u narednom periodu" - izjavio je za zvaničan sajt, vidno neraspoloženi kapiten OFK Beograda.