Sastavi timova i formacije
Trener: Zoran Milinković
Formacija: 4-4-2
Supić Nemanja
72'Žuti Trajković Branislav
Alivodić Enver
69'Zamenjen Šušnjar Đorđe
56'Zamenjen Vranješ Đorđe
Aboubakar Oumaru
44'Žuti Poletanović Marko
30'Žuti 56'Zamenjen Ajuru Nnaemeka Favour
40'Žuti Smiljanić Goran
Pavlović Vladan
83'Žuti Jokić Đorđe
56'Zamena 83'Žuti Katai Aleksandar
56'Zamena Radoja Nemanja
69'Zamena Kosović Nebojša
Izveštaj sa utakmice

Najavljivali su Beogradjani da će popraviti utisak pred novosadskom publikom. Videlo se od starta da utakmica nije ni nalik na onu iz prve utakmice polufinala kupa. Grbić je pripretio čuvaru mreže Vojvodine već u 13. minutu. Dok je Vranješ u 18. pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola Lukača.

Utakmica je bila dosta borbena, a teren težak za igru. Vojvodina je pokušavala dubinskim loptama, ali su one bile lak plen za golmana Lukača koji je bio aktivan u igri.

U 28. minutu Alivodić je dobro prošao po levoj strani odbrane OFK Beograda, ali centaršut je otišao u prazno. Vojvodina je imala sredinom prvog dela kontrolu lopte na sredini terena, ali Saša Zdjelar je sve znao da pokrije.

U 35. minutu lucidni Grbić ponovo pokušava po levoj strani da prodje, ali lopta odlazi u korner.

U 44. minutu i Veseljko Trivunović pokušava iz prekida. Nezgodan je to bio centaršut, ali je lopta odskakutala pokraj stative golmana Supića.

Drugo poluvreme donosi i drugi rezultat. Opet prvi preti Grbić. Najpre je OFK Beograd odigrao sjajnu akciju na sredini terena, par kratkih dodavanja je dovelo Tufegdžića do kaznenog prostora Vojvodine. Mladi napadač je nesebično uposlio Grbića na levom boku, a Petar u svom stilu šutira ka golu domaćih. Iako je lopta bila u rukama Supića u jednom trenutku, već u drugom nije, te je uspela da se izmigolji i predje liniju gola domaćih. OFK Beograd je poveo 1:0.

Samo dva minuta kasnije nakon kornera koji je izveo Nikolić, Supiću lopta opet ispada iz ruke, ali Jokić je izbacio loptu sa same gol linije.

Zdjelar je opet stizao sve lopte na sredini terena. Petković je dobar bio i u ofanzivi i defanzivi, a odlično se snašao u odbrani i debitant Golubović. Snažno se borio mladi igrač OFK Beograda sa napadačima Vojvodine i konstantno u tim duelima tokom celog meča izlazio kao pobednik.

U 81. minutu, možda i najveća šansa za domaće. Abubakar je imao priliku da glavom zatrese mrežu OFK Beograda, ali je nakon njegovog udarca lopta završila pored gola, te je rezultat ostao nepromenjen do kraja.

"Teški su bili uslovi za igru i utakmica je bila dosta borbena. Uz dosta trčanja bilo momci su se lako adaptirali na uslove u Novom Sadu. Na sve pobrojano uspeli smo da popravimo bledu sliku koja nas je pratila od prethodne utakmice i da situaciju totalno okrenemo u našu korist. OFK Beograd je pokazao da ima potencijala i pobeda je došla kao nagrada za dobar rad." - istakao je Zoran Milinković na konferenciji za medije.

"Čestitam OFK Beogradu na pobedi. Bolje su se snašli danas u ovakvim uslovima, a nama ništa nije polazilo za nogom. OFK Beograd je pokazao da ima kvalitet i imali su više agresije od nas, što im je i donelo radost na kraju. Prošli put smo uspeli da ih sputamo, ovaj put nismo." - izjavio je Nebojša Vignjević, trener Vojvodine.