Miljković Aleksandar
Kizito Joseph Nestory
Savić Stefan
Krstajić Mladen
45'Žuti 63'Zamenjen Petrović Radosav
Babović Stefan
Ilić Saša
27'Zamenjen Vukić Zvonimir
71'Zamenjen Ilijev Ivica
56'Gol Prince Tagoe
27'Zamena Tomić Nemanja
63'Zamena 89'Gol 89'Žuti Smiljanić Milan
71'Zamena 76'Žuti Mohamed Kamara Medo
Izveštaj sa utakmice

Borbeni Romantičari nisu imali sreću na Topčideru, a samo nekoliko minuta ih delilo do remija sa gradskim rivalom.

Krenuli su silovito domaćini, vezali su u startu dva pokušaja posle prekida, ali lopte su završavale iza leđa našeg golmana. U osmoj minuti, šut je oprobao Simić, ali nije uspeo da stavi na muke Stojkovića. Debitovao je Jelić prošle nedelje na Karaburmi, a danas je počeo od starta i zadavao velike muke veznom redu Partizana. Dugim korakom i sjajnim pasevima, upošljavao je naša krila, a prodorima kroz sredinu naterao je Petrovića da ga zaustavlja faulovima, tako je bilo i u desetoj minuti kada je izneo loptu 40 metara.

Minut kasnije, šut je oprobao i Krstić. Par minuta kasnije Tejgo stavlja na probu Šaranova, ali kapiten OFK Beograda briljira. Pokušavali su domaćini narednih 15 minuta preko Ilića, Savića i Vukića, ali kao pobednik je uvek izlazio naš golmana, koji je lako mogao da dobije epitet igrača utakmice.

Na pola sata od početka ponovo veznom redu domaćina beži Jelić, šalje loptu u prostor Markoviću, ali Stojković je osujetio kontranapad OFK Beograda. Par minuta kasnije se Simić našao u sumnjivom ofsajdu.

Do kraja poluvremena pokušavali su domaći preko Babovića i Tejga, a naši mocmci preko Krstića, ali rezultat je bio kao sa početka meča.

Dinamično prvo poluvreme se preslikalo i na drugi deo meča. Pokušavali su domaći preko sredine terena, ali su skoro sve lopte pokrali Marković i Jelić, koji su sjajnim pasevima preko Vese Trivunovića razigravali ostatak ekipe. Već u 51. minuti, Simić pokušava da ugrozi opet domaće, na Vesin pas, ali rezultata je 0:0., a ostao je isti i minut kasnije kada je pokušao i Žeravica.

U trenutcima kada je OFK Beograd širio svoja krila, sudija nije video faul nad Markovićem koji je ostao da leži na sredini terena, a u kontri Babović upošljava Tejga, koji uz Sašu Ilića i nakon njegovog centaršuta prosledjuje loptu iza ledja Šaranova.

Napadao je OFK beograd i posle primljenog gola, pokušao je Trivunović, ali samo u Stojkovića, kao i Rodić, ali je lopta otišla preko gola. U 70. minuti, Ilijev pokušava, ali Šaranov je na visini zadatka, a u konti u istoj minuti, oči u oči se našao Popović, ali njegov šut brani golman domaćih. Minut kasnije Popović opet pokušava glavom.

Petnaest minuta do kraja Partizan opet napada, ali igrače domaćih do očaja dovodi Šaranov, koji opet dobro brani u nekoliko navrata.

Taman kada se nazirao kraj sa scenarijem 1:0 se nisu složili akteri meča. Marković je odigrao odličnu utakmicu, sjajno se borio, a 5 minuta pre kraja je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali Stojković brani krajnim naporom i lopta odlazi u korner. Nagoveštaj burne završnice. Prvi korner koji je izveo Vesa Trivunović je doneo do gužve u kaznenom prostoru domaćih, a Kizito je uspeo samo da natera Vesu da ponovi izvodjenje prekida. Vesa je ponovio prekid, a muk na stadionu je doneo Rodić. Sjajan skok mladog reprezetativca je utišao stadion u Humskoj, a u tom trenutku čuo se samo radostan huk naših navijača kojih je na ovoj utakmici bilo 150! OFK Beograd je izjednačio tri minuta pre kraja meča.

Scenario do karaj je doneo još veću dramu, domaći su krenuli svim silama, stvorila se gužva pred našim golom, očekivao se zvižduk sudije, ali  Smiljanić je uspeo u nadoknadi vremena da donese radost domaćinu, a tugu našoj ekipi.

Pred predstavnicima sedme sile, bilo je teško per minuta posle kraja meča izneti utiske, medjutim Dejan Đurđević je smogao snage da iznese svoje mišljenje.

"Teška utakmica, znali smo šta nas čeka, Partizan je odlična ekipa i čestitam im na pobedi, medjutim kada smo već došli do prilike da se radujemo i kada smo imali priliku da izjednačimo mislim da smo trebali da sačuvamo svoj gol. Delio nas je tri minuta do kraja, ali eto nismo imali sreće. Na stranu to što smo domaćinu poklonili nekoliko lopti, verovatno su mogli i ranije da reše meč, ali teško je kada izgubite meč na ovakav način. Napomenuo bi i to da je danas u ekipi OFK Beograda dominiralo godište 91 i 92, i da  je pred njima lepa budućnost."